BIOTERAPII

FORUM BIOTERAPII

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Ce dieta mi se potriveste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Sexymom

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 20/06/2009

MesajSubiect: Ce dieta mi se potriveste   Sam Iun 20, 2009 5:09 am

Vad sute, mii de diete peste tot,cred ca le-am si incercat pe toate si am ajuns la concluzia ca numaratul caloriilor in functie de necesarul organismului este cel mai indicat.
Nu te simti frustrata ca nu ai voie anumite alimente sau sucuri atata timp cat te incadrezi in numar.

Voi cum alegeti o dieta?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Adela

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 07/12/2006

MesajSubiect: Re: Ce dieta mi se potriveste   Dum Iun 21, 2009 10:57 pm

In primul rand, niciun fel de dieta nu reuseste de una singura. Este nevoie de activitate fizica, de miscare, dar si de o schimbare psihologica, care sa sustina dieta.
In al doilea rand, slabirea in scurt timp, cu orice pret, poate aduce grave tulburari si chiar decesul, prin diverse carente. Regula generala este ca slabirea rapida va aduce o reingrasare cel putin la fel de rapida, plus inca ceva.
Cel care vrea sa slabesca, dar nu are rabdare, trebuie sa isi asume in intregime riscurile demersurilor sale.
La modul serios, vorbim de diete de slabire, doar cand persoana in cauza, este dispusa sa depuna in mod regulat un anumit efort fizic, este pregatita sa reziste unor tentatii alimentare, si este constienta de faptul ca ce s-a dereglat in ani de zile, nu se poate rezolva in 2 luni. Pana cand se atinge acest moment, sunt mai eficiente incurajarile decat masurile dietetice.
Fara sa fie o regula, se poate constata ca metodele care duc, in prima instanta, la scaderea masurilor, fara sa aibe loc o scadere in greutate, sunt cele mai roditoare in timp.
Sus In jos
andreea1001

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 16/11/2010

MesajSubiect: Re: Ce dieta mi se potriveste   Joi Noi 18, 2010 11:53 am

O dieta stricta e foarte importanta in atingerea telului dorit : slabirea Smile
Sus In jos
Zam

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 26/11/2010

MesajSubiect: Nici vorba!   Mar Dec 07, 2010 7:38 am

andreea1001 a scris:
O dieta stricta e foarte importanta in atingerea telului dorit : slabirea Smile

O dieta alcatuita serios si competent, care sa nu frustreze brusc organismul, completata de un stil de viata cat mai armonios si mai natural, poate aduce slabirea in timp (nu in 5 zile secatuind corpul de substante indispensabile). Urmariti persoanele care tin aceste asa numitele diete stricte, spartane, si o sa vedeti ce le e dat peste 5-6 ani. Dar daca numai ambalajul conteaza, fie, fiecare pe barba lui.
Sus In jos
mari22

Varsta : 30
Data de inscriere : 13/02/2013

MesajSubiect: Am slabit cu acaiberry900   Mier Feb 13, 2013 3:04 am

Important e sa alegi tipul de dieta inca de la inceput. Eu am urmat o dieta cu acai berry si cu suplimentele alimentare acaiberry900 si am reusit sa dau jos ceva kilograme. Le-am cumparat de pe sit-ul acaiberry.ro Sper sa ma mentin in continuare la kilogramele pe care le am!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.acaiberry900.ro
mariabianca23

Data de inscriere : 18/02/2013

MesajSubiect: Re: Ce dieta mi se potriveste   Lun Feb 18, 2013 5:24 am

Am auzit si eu de suplimentele astea, dar nu stiam ca se gasesc si in Romania. Acum 2 ani o cunostinta le-a folosit dar le-a luat din strainatate. Respectiva persoana era multumita de ele!
Sus In jos
mari22

Varsta : 30
Data de inscriere : 13/02/2013

MesajSubiect: Re: Ce dieta mi se potriveste   Mier Feb 20, 2013 6:16 am

Sunt si la noi.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.acaiberry900.ro
marcel176

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 25/02/2013

MesajSubiect: Re: Ce dieta mi se potriveste   Lun Feb 25, 2013 12:59 am

Sunt ok. Eu am dat cu ajutorul lor 6 kg in 5 saptamani! Pe metabolismul meu s-au potrivit si ma bucur nespus ca s-a intamplat acest lucru!
Faptul ca sunt facute din plante mi-aa dat incredere sa le cumpar!
O zi frumoasa!
Sus In jos
mariabianca23

Data de inscriere : 18/02/2013

MesajSubiect: Re: Ce dieta mi se potriveste   Mier Feb 27, 2013 1:34 am

Bun, atunci o sa mai caut si eu informatii despre ele:). Daca stiti voi mai multe detalii ar fi binevenite. Dar oricum cu internetul asta nu cred ca o sa-mi fie greu sa gasesc:)
Zi faina!
Sus In jos
cristina90

Data de inscriere : 12/06/2013

MesajSubiect: Si pe mine m-au ajutat acaiberry900   Mier Iun 12, 2013 2:34 am

Si eu am slabit cu pastilele astea. Le-am achizitionat de pe un site din strainatate, dar  acum sunt si in Romania. Tot ce inseamna acai este bun pentru slabit, trebuie doar sa avem grija de unde cumparam si ce cumparam!
Sus In jos
adriana12

Data de inscriere : 05/07/2013

MesajSubiect: Pastile de slabit Thermacuts   Vin Iul 05, 2013 3:50 am

Am citit ceva informatii in engleza despre produsul Thermacuts si am descoperit destul de multe lucruri interesante despre el. Produsul e un bun arzator de grasimi si te poate ajuta sa slabesti in timp scurt fara sa-ti genereze efecte secundare! Foarte multe persoane cauta acum sa slabeasca cu suplimente naturiste deoarece este o metoda mai comoda!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ce dieta mi se potriveste   

Sus In jos

Ce dieta mi se potriveste
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
BIOTERAPII :: DIETE-
Mergi direct la: